Home » Headline

Światowy Dzień Pieczenia

24 maja 2013 30 odsłon 2 komentarzy Print This Post Email This Post

okl.24.05.2013

Jak odważnie Polacy piekli ciasta podczas Światowego Dnia Pieczenia

Ciasta, ciasteczka, babeczki, tarty zostały upieczone przez tysiące osób w Polsce, które wzięły udział w Światowym Dniu Pieczenia w niedzielę 19 maja. Ogólnoświatowe wydarzenie było większe niż kiedykolwiek, wzięli w nim udział mieszkańcy 20 krajów na 6 kontynentach. Wszyscy podjęli wyzwanie, wypróbowali swoje umiejętności kulinarne dzięki tematowi przewodniemu tegorocznego dnia pieczenia ? Bake Brave (Piecz Odważnie).

Aby pomóc każdemu, kto chciał wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu została stworzona lista 100 przepisów, dostępna na stronie www.swiatowydzienpieczenia.pl, z której każdy mógł wybrać odpowiednie ciasto dla siebie, od poziomu 1 dla początkujących do poziomu 100 dla mistrzów kulinarnych.

chocolatebrowniemeringuecake-large

Światowy Dzień Pieczenia zainspirował tysiące osób w Polsce do zaangażowania się we wspólne pieczenie ciast, dzielenie się przepisami i rezultatami swojej pracy .

Obchodzony w tym roku 19 maja – Światowy Dzień Pieczenia jest wydarzeniem sponsorowanym przez kostkę do pieczenia Kasia.  Natomiast temat przewodni tegorocznego dnia pieczenia ? Bake Brave (Piecz odważnie) został zaproponowany, aby dodać nam odwagi w zmierzeniu się z trudniejszymi ciastami i przepisami niż dotychczas.


Światowy Dzień Pieczenia w 2013 roku był wielkim sukcesem ? to wspaniale widzieć tyle osób podejmujących wyzwanie, próbujących nowych przepisów na ciasta, dzielących się doświadczeniami, cieszących się z rezultatów? mówią pomysłodawcy tego przedsięwzięcia.

Aby zobaczyć rezultaty Światowego Dnia Pieczenia – World Baking Day 2013, wejdź na www.swiatowydzienpieczenia.pl lub poszukaj informacji na facebook.com/worldbakingday,  www.mojeciasto.pl i na fanpage Kasia Moje Ciasto na Facebooku.

Światowy Dzień Pieczenia odbył się w niedzielę 19 maja 2013 roku. Pierwszy Światowy Dzień Pieczenia miał miejsce w maju 2012roku, świętowany był przez4 miliony ludzi w 9 krajach na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgi, Polsce, Turcji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i RPA. Rozpoczął światowy trend pieczenia ciast.

W 2013 roku zaangażowało się jeszcze więcej osób – w 20 krajach na 6 kontynentach ? przez wspólne pieczenie, dzielenie się przepisami i rezultatami. Światowy Dzień Pieczenia został stworzony przez firmę Unilever, właściciela kostki do pieczenia Kasia.


1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (nie oceniano)
Loading ... Loading ...

2 Comments »

  • http://www.memotoo.com said:

    Upright cleaners are heavy and powerful, and sometimes not as manoeuvrable
    as canisters. For electric ovens check the elements and wipe over.
    The only weight setting on your carper at the roller brush is the weight of the
    nozzle itself.

  • ecoSen said:

Dodaj komentarz!

Możesz także włączyć powiadamianie o komentarzach w formie kanału RSS.

*